Digital rallylydnads tävling i Nybörjarklass
Inbjudan
En inofficiell tävling där du bygger banan själv, filmar från en viss punkt och laddar upp för bedömning i en sluten Facebookgrupp.
Söndag den 3:e januari kl 17:30 till måndag 4:e januari kl 16:30 kommer banan att stå uppbyggd i hallen så man kan boka tid för filmning, 25 minuter. Det gör du genom att mejla till linkopingshundungdom@gmail.com och för medlemmar är denna tid gratis och övriga betalar 50kr så uppge ditt medlemsnummer och namn på dig och hunden.
Samma hund får starta flera gånger med olika förare.
Anmälan
Startavgift 50kr betalas med swish till: 1235475678 (Linköping Hundungdom) skriv Julrally + ditt namn.
När du anmält och betalat så ansöker du att gå med i Facebookgruppen: LHU – Julrallytävling
Senast 22 december ska anmälan vara inne för den 23:e får ni tillgång till banskissen. Sen har ni fram till 6 januari på er att filma och ladda upp i gruppen, en film/deltagare.
Diplom till alla som uppnår ”godkänt” resultat och priser till de tre bästa.
Har ni frågor kontakta Lotta på mejlen: nilsson.013270767@telia.com
Välkomna!

Publicerat av